Zoom Diş Beyazlatma

Bembeyaz ve sağlıklı dişler için hastanemizde  Ofis Tipi diş beyazlatma sistemi kullanılmaktadır. Klinikte 1 saaten daha az bir zamanda tamamlanan beyazlatma tekniğidir. Kullanılan cihazlar beyazlatma jelinin özelliklerini aktivite ederek hızlı bir sonuç almamızı sağlar .

ZOOM DİŞ BEYAZLATMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?
Zoom beyazlatma sistemi ışık kaynağı ve beyazlatma jelinden oluşur. Işık kaynağı makine ile jel aynı anda çalışır. Işık kaynağının en büyük özelliği ışıkla daha çok beyazlatma sağlayan jeli aktive etmesidir. 

AYNI KONSANTRASYONDA DAHA FAZLA BEYAZLIK
Zoom diş beyazlatma sistemini diğer sistemlerden ayıran en büyük özellik 1 saatten az bir sürede yaklaşık 6 ile 8 ton beyazlık sağlayan özel jel formülündedir. 

TEDAVİ SÜRESİNCE NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
İşlem süresince sigara içimi en aza indirmek ve Çay – Kahve gibi renklendirme yapabilecek içecek veya yiyeceklerden kaçınmak gerekir.

BEYAZLATMA İŞLEMİ ZARARLI MIDIR?
Kliniğimizde kullanılan beyazlatma ürünü hiçbir kalıcı zarara yol açmamaktadır.

BEYAZLATMA İŞLEMİ HERKESE UYGULANABİLİR Mİ ?
Hemen herkese beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Ancak hamile veya emziren anneler ile çocuklarda yeterli araştırmalar olmadığından tercih edilmez.

DEVAMLILIK
Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Ancak sigara ,çay,kahve tüketenlerde zamanla renk % 10 – 20 geriye dönebilir. 6 aylık periyotlarla kontrol edilir. Gerekirse tek seferlik bir işlem ile beyazlatma pekiştirilir.