Diş Hekimliği

Hastanemiz Diş Polikliniğimizde Estetik diş hekimliği,diş beyazlatma, dişeti periodontoloji, Cerrahi Tedavi, implant, diş tedavi ve endodontisi, protez ve çocuk ağız /diş sağlığı tedavileri (pedodonti) yapılmaktadır.

DİŞ CERRAHİSİ

Gömülü 20 yaş   çekimi, İmplant, Apikal rezeksiyon, Diş çekimi, Alveolit tedavisi yapılmaktadır.

LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA

Bembeyaz ve sağlıklı dişler için hastanemizde Ofis Tipi (office bleeching) diş beyazlatma sistemi kullanılmaktadır. Diş hekimi tarafından klinikte ve genellikle 40 – 50 dak. kadar süren tek seanslık bir işlemle uygulanır.  Kullanılan cihazlar beyazlatma jelinin özelliklerini aktivite ederek hızlı bir sonuç almamızı sağlar .

SCORPION DENTAL OPTİMA VİTALOMETRE

Pulpanın (diş kökünün) canlı olup olmadığının tespitine olanak sağlar. Bu da tedavinin planlanması, tanı için önemlidir. Kalp pili olanlarda kullanılmamalıdır. Vitalometre, diş hekimi için Röntgen kadar önemli, sond kadar kolay ve pratik kullanımlı BİR TANI ARACIDIR.

APEX LOCATE: Apex ölçümü (dişin kök kanalının boyunun tespiti) kanal tedavisinde en önemli başarı kriteridir. Röntgen çekmeye gerek kalmadan bu sistemle kök kanal boyunun tespiti yapılır.

İYONOFOREZ: Elektrik akımı ve ilaçların kullanımı ile kombine edilen kanal içinin ve diş eti bölgesinin dezenfeksiyonu ve tedavisi için kullanılan bir yöntemdir.

Kullanım alanları;

DİODE LAZER: 630-670 nm olan kırmızı ışın tarafından çalışan lazerin geniş uygulama alanları mevcuttur. Doku rejenerasyonu (yenilenmesi), analjezik (ağrı giderici), antienflamatuar (enflamasyonu giderici) etkileri vardır. Lazer enerjisi, dokuların yenilenme sürecinin aktif olarak uyarılmasını provake eder. Tedavi alanları; protez vurukları, aftlar, uçuklar, ağız mukozasındaki travmalar, dişeti iltihapları, dişin sinir iltihapları, diş eti yoluyla olan kök iltihapları, diş çekimi sonrası çekim yeri iltihapları, trigenimus nevraljisi, nevrit, çene eklemi bozuklukları ve ağrılar, çene kırıkları, abseler, implant yapımı sonrası doku iyileşmesi tedavilerinde ve her türlü ağrının giderilmesinde kullanılır.