Beslenme ve Diyet

Doğru beslenme ve fiziksel aktivite sağlıklı bir yaşam için son derece önemli. Günümüzde obezite, hızla ilerlemekte ve koroner kalp hastalıkları, hipertansiyon, diyabet gibi birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Sağlıklı kilo kontrolünün sadece fiziksel olarak hoş görünmenin ötesinde sağlık üzerinde yaratacağı olumlu etkileri de düşünmek gerekir.

Çözüm Hemen Zayıflamakta Değil, Sağlıklı Ve Kalıcı Zayıflamakta!

Kilo kontrolü için en etkili yol, düzenli, dengeli ve size özel kalorisi hesaplanmış diyet ile beslenme ve düzenli egzersizdir. Bilinçsiz yapılan ve başarısızlıkla sonuçlanan her diyet, kilo vermeye karşı direncin biraz daha artmasına neden olur. Sık sık diyet yapan bireylerin, her diyet denemesinde, kilo kaybetmesi bir önceki denemesinden çok daha zor olmaktadır.

Daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için; yaşam tarzınızı yeniden düzenlemek  ve bunun için gerekli olan beslenme ve fiziksel aktivite değişikliğini gerçekleştirebilmek için Hastanemizde Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü Programı Uygulanmaktadır.

Bu Program kapsamında kan tetkikleriniz yapıldıktan sonra Doktor ve Diyetisyen gözetiminde size özel diyet listeniz  düzenlenecek ve kontrolleriniz planlanacaktır.

Sağlıklı Kilo Kontrolü Programımıza Katılmak İstiyor musunuz?

Kilo Kontrolü Check-Up programımızda  öncelikle Dahiliye Uzmanı Muayenesi ve kan tetkikleriniz yapılır. Tetkik sonuçlarınızla beraber çalışma, fiziksel aktivite, kronik hastalıklar, düzenli kullanılan ilaçlar açısından yapılacak değerlendirmeniz sonucunda Doktor ve Diyetisyen  tarafından size özel diyet listeniz düzenlenir. Haftalık olarak diyetisyenimiz tarafından kontrolünüz yapılır.

Yapılan Kan Tetkikleri;

Hemogram , Glikoz, Kreatinin, AST-ALT, Kolesterol, Trigliserit, HDL-LDL, Ürik Asit, TSH

 

Sağlıklı Kilo Kontrolü Programı Kimleri Kapsar?

 

Sağlıklı Kilo Kontrolü Programı Neleri Kapsar?

TANİTA ile KİLO TAKİBİ

Tanita vücut bileşimini analiz eden bir cihazdır. Toplam vücut ağırlığıyla birlikte, bazal metabolizma hızı (dinlenme halinde vücut çalışma hızı ), kas direnci, vücut yağ yüzdesi, toplam yağ miktarı, yağsız vücut kitlesi ve total su oranı miktarını göstermektedir. Tanita ile yapılan haftalık rutin takiplerle bu bileşenler arasındaki değişiklikler kontrol edilmekte ve böylece sağlıklı zayıflama süreci başlamaktadır.